Znieczulenie ogólne czyli inaczej narkoza pod kontrolą anestezjologa stosowana jest w stomatologii coraz częściej. Czasami strach przed zabiegami stomatologicznymi jest tak silny, że uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu lub też potrzeba komfortu pacjenta wygrywa z tradycyjnym znieczuleniem miejscowym.

Znieczulenie ogólne (narkoza) i stomatologia

to połączenie oznacza, że kiedy Ty śpisz my zajmujemy się Twoim nowym, zdrowym uśmiechem!
Kiedy wskazane jest

Znieczulenie ogólne?

W dzisiejszej stomatologii najważniejszy jest komfort pacjenta podczas jak najbardziej skutecznego leczenia. Pacjenci wybierają tę metodę znieczulenia z wielu powodów. Czasami kieruje nimi paniczny lęk przed bólem aż po brak współpracy z pacjentem z powodu niepełnosprawności. Znieczulenie ogólne stosuje się również podczas długich zabiegów tj. implantacja, leczenie kanałowe, usunięcie trudnych zębów np. zatrzymanych lub uszkodzonych po urazie. Podczas jednorazowego znieczulenia lekarz często ma możliwość wykonania całego planu leczenia. Wyleczenie jednorazowo całej próchnicy podczas jednego zabiegu minimalizuje powikłania związane z jej postępem.

Narkoza w stomatologii?

Na czym polega

Gdy po stronie pacjenta zapadnie decyzja o znieczuleniu ogólnym, wstępną kwalifikację do zabiegu przeprowadza prowadzący lekarz stomatolog, następnie kontakt z pacjentem przejmuje anestezjolog, po jego stronie jest przygotowanie pacjenta do zabiegu.

Narkoza, czyli znieczulenie ogólne (uśpienie) wyłącza czasowo świadomość pacjenta, czyli również ból i stres związany z zabiegiem. Leki podtrzymujące stan snu podawane są dożylnie. Po zaśnięciu w drogach oddechowych umieszczana jest rurka intubacyjna. Czas i głębokość narkozy może być różna – są zależne od rodzaju i wymagań zabiegu. Pacjentem podczas całego trwania zabiegu zajmuje się lekarz anestezjolog i wykwalifikowana pielęgniarka anestezjologiczna. Po wybudzeniu pacjent pozostaje pod opieką lekarza do czasu, kiedy będzie mógł samodzielnie opuścić klinikę.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00