Ortopeda - Warszawa Wilanów

Ortopedia jest działem medycyny, zajmującym się diagnostyką oraz leczeniem nabytych i wrodzonych schorzeń oraz urazów narządu ruchu: kośći,więzadeł, stawów, mięśni oraz nerwów.

Ortopeda

Zakres usług

W klinice Vilamed na Wilanowie oferujemy pacjentom następujące usługi z zakresu ortopedii:
Ortopeda

w Vilamed na Wilanowie

Specjalista z Vilamed w Warszawie na Wilanowie świadczy usługi z zakresu diagnostyki i leczenia:

Lekarz ortopeda dobiera odpowiednie metody leczenia, w razie potrzeby kieruje na specjalistyczne badania obrazowe (RTG, USG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), zleca najskuteczniejsze metody rehabilitacji po urazach. Dodatkowo, może skierować pacjenta na leczenie operacyjne, zarówno technikami klasycznymi, jak i artroskopowymi.

co oferuje?

Nowoczesna ortopedia

leczenie urazów stawów, leczenie ortopedyczne

Osocze bogatopłytkowe

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym (PRP) jest nowoczesną, bezpieczną i skuteczną metodą leczenia wielu schorzeń ortopedycznych.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) stosowane w Ortopedii zawiera komórki i czynniki wzrostu pozyskiwane z własnej krwi Pacjenta. Obecne w aktywowanych płytkach krwi α-granulocyty uwalniają czynniki wzrostu: insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1), czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF), transformujący czynnik wzrostu (TGF-β), czynnik wzrostu fibroblastów (FGF), płytkowy czynnik wzrostu (PDGF), hepatocytowy czynnik wzrostu (HGF) i naskórkowy czynnik wzrostu (EGF). Pobudzają one tkanki do regeneracji. Wstrzykniecie aktywowanych płytek indukuje mechanizm identyczny z procesem gojenia się rany, czyli napływ komórek macierzystych i związaną z nim syntezę kolagenu i białek macierzy pozakomórkowej.

Po pobraniu niewielkiej ilości krwi (mniej więcej tyle, ile potrzebne jest do badań laboratoryjnych) umieszcza się ją w specjalnej wirówce. W procesie wirowania dochodzi do oddzielenia osocza bogatopłytkowego od reszty składników krwi. Wstrzyknięty w określone miejsce (zwykle pod kontrolą USG) preparat osocza stymuluje naturalne procesy regeneracyjne tkanek, przyspiesza gojenie się ran i urazów, poprawia krążenie krwi i pobudza produkcję kolagenu.

Osocze bogatopłytkowe może być wykorzystywane z różnymi problemami ortopedycznymi, bez względu na płeć i wiek (przeciwwskazaniem jest m.in. ciąża, okres karmienia, aktywny wirus HIV, zaburzenia krzepnięcia czy nowotwory). Jest to metoda małoinwazyjna i bezpieczna, nie wywołująca alergii oraz nie wchodząca w reakcje z lekami. Efekty terapii są szybkie i długotrwałe.

Leczenie osoczem bogatopłytkowym powoduje:

złagodzenie bólu w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów w małych i dużych stawach

Kwas hialuronowy

Opiera się na naturalnej, bezpiecznej i sprawdzonej technologii zwanej NASHA® (stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego). Kwas hialuronowy (HA) to naturalnie występująca cząsteczka, która zapewnia odpowiednie nawilżenie i wyściółkę w normalnym, zdrowym stawie.

Wstrzykiwany jest specjalistyczny żel o wysokiej zawartości kwasu hialuronowego do stawów dotkniętych chorobą zwyrodnieniową celem uśmierzenia bólu. Uśmierzenie bólu poprawia czynność stawów i pomaga odzyskać jakość życia.

Potencjalne korzyści preparatu o wysokiej zawartości kwasu hialuronowego w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów to:

Preparat ten został specjalnie stworzony jako terapia w postaci pojedynczej iniekcji do stosowania w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

Czy...

jesteś dobrym kandydatem do tego leczenia?

Preparat może być właściwą metodą leczenia, jeżeli:

Jeżeli spełniasz te kryteria, ZADZWOŃ DO NAS! Nasz specjalista podpowie Ci czy terapia preparatem jest dla Ciebie odpowiednia!

Poznaj ortopedów Vilamed

Nasz zespół doświadczonych specjalistów ortopedii jest do Twojej dyspozycji.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Pon – Wt 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00