Ortopeda - Warszawa Wilanów

Ortopedia jest działem medycyny, zajmującym się diagnostyką oraz leczeniem nabytych i wrodzonych schorzeń oraz urazów narządu ruchu: kośći,więzadeł, stawów, mięśni oraz nerwów.

Poznaj ortopedów Vilamed

Nasz zespół doświadczonych specjalistów ortopedii jest do Twojej dyspozycji.

Ortopeda

Zakres usług

W klinice Vilamed na Wilanowie oferujemy pacjentom następujące usługi z zakresu ortopedii:
Ortopeda

w Vilamed na Wilanowie

Specjalista z Vilamed w Warszawie na Wilanowie świadczy usługi z zakresu diagnostyki i leczenia:

Lekarz ortopeda dobiera odpowiednie metody leczenia, w razie potrzeby kieruje na specjalistyczne badania obrazowe (RTG, USG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), zleca najskuteczniejsze metody rehabilitacji po urazach. Dodatkowo, może skierować pacjenta na leczenie operacyjne, zarówno technikami klasycznymi, jak i artroskopowymi.

co oferuje?

Nowoczesna ortopedia

leczenie urazów stawów, leczenie ortopedyczne

Osocze bogatopłytkowe

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym (PRP) jest nowoczesną, bezpieczną i skuteczną metodą leczenia wielu schorzeń ortopedycznych.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) stosowane w Ortopedii zawiera komórki i czynniki wzrostu pozyskiwane z własnej krwi Pacjenta. Obecne w aktywowanych płytkach krwi α-granulocyty uwalniają czynniki wzrostu: insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1), czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF), transformujący czynnik wzrostu (TGF-β), czynnik wzrostu fibroblastów (FGF), płytkowy czynnik wzrostu (PDGF), hepatocytowy czynnik wzrostu (HGF) i naskórkowy czynnik wzrostu (EGF). Pobudzają one tkanki do regeneracji. Wstrzykniecie aktywowanych płytek indukuje mechanizm identyczny z procesem gojenia się rany, czyli napływ komórek macierzystych i związaną z nim syntezę kolagenu i białek macierzy pozakomórkowej.

Po pobraniu niewielkiej ilości krwi (mniej więcej tyle, ile potrzebne jest do badań laboratoryjnych) umieszcza się ją w specjalnej wirówce. W procesie wirowania dochodzi do oddzielenia osocza bogatopłytkowego od reszty składników krwi. Wstrzyknięty w określone miejsce (zwykle pod kontrolą USG) preparat osocza stymuluje naturalne procesy regeneracyjne tkanek, przyspiesza gojenie się ran i urazów, poprawia krążenie krwi i pobudza produkcję kolagenu.

Osocze bogatopłytkowe może być wykorzystywane z różnymi problemami ortopedycznymi, bez względu na płeć i wiek (przeciwwskazaniem jest m.in. ciąża, okres karmienia, aktywny wirus HIV, zaburzenia krzepnięcia czy nowotwory). Jest to metoda małoinwazyjna i bezpieczna, nie wywołująca alergii oraz nie wchodząca w reakcje z lekami. Efekty terapii są szybkie i długotrwałe.

Leczenie osoczem bogatopłytkowym powoduje:

złagodzenie bólu w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów w małych i dużych stawach

Kwas hialuronowy

Opiera się na naturalnej, bezpiecznej i sprawdzonej technologii zwanej NASHA® (stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego). Kwas hialuronowy (HA) to naturalnie występująca cząsteczka, która zapewnia odpowiednie nawilżenie i wyściółkę w normalnym, zdrowym stawie.

Wstrzykiwany jest specjalistyczny żel o wysokiej zawartości kwasu hialuronowego do stawów dotkniętych chorobą zwyrodnieniową celem uśmierzenia bólu. Uśmierzenie bólu poprawia czynność stawów i pomaga odzyskać jakość życia.

Potencjalne korzyści preparatu o wysokiej zawartości kwasu hialuronowego w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów to:

Preparat ten został specjalnie stworzony jako terapia w postaci pojedynczej iniekcji do stosowania w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

Czy...

jesteś dobrym kandydatem do tego leczenia?

Preparat może być właściwą metodą leczenia, jeżeli:

Jeżeli spełniasz te kryteria, ZADZWOŃ DO NAS! Nasz specjalista podpowie Ci czy terapia preparatem jest dla Ciebie odpowiednia!

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Pon – Wt 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00