Co to jest

Stomatologia zachowawcza

Mianem stomatologii zachowawczej określa się dział współczesnej stomatologii ukierunkowany na profilaktykę próchnicy oraz skuteczne i bezbolesne leczenie zębów już nią zainfekowanych. Co ważne, stomatologia zachowawcza pozwala nie tylko utrzymać ich naturalne funkcje, ale również ładny wygląd.

Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach leczenie zachowawcze musi zostać poprzedzone badaniem RTG. W klinice Vilamed można je wykonać na miejscu – przy pomocy sprzętu o wysokiej jakości obrazowania, z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa. Dzięki temu pacjent oszczędza czas, który musiałby poświęcić na dojazd do innych placówek. Zapewniamy kompleksową opiekę – od diagnostyki, przez procedury lecznicze aż po kontrolę efektów terapii!

Stomatologia zachowawcza

Zakres usług

W klinice Vilamed oferujemy pacjentom następujące usługi z zakresu stomatologii zachowawczej:
Co oferuje

Nowoczesna stomatologia zachowawcza

W Vilamed wykorzystujemy jedynie nowoczesne sprzęty i materiały od najbardziej renomowanych oraz cenionych producentów – dzięki temu nasi pacjenci mają gwarancję, że efekty leczenia będą długotrwałe. Najważniejszą częścią leczenia zachowawczego jest opracowanie ubytku przez lekarza dentystę oraz uzupełnienie tkanek zęba zniszczonych przez próchnicę przy pomocy specjalnych materiałów (czyli tzw. wykonanie wypełnienia). Standardem współczesnej stomatologii zachowawczej są wypełnienia kompozytowe, o wysokich walorach estetycznych, bardzo bezpieczne i wytrzymałe pod względem mechanicznym

W naszej klinice zdajemy sobie również sprawę, że dla wielu osób wizyta u stomatologa to powód stresu i obaw przed bólem. Na szczęście nowoczesna stomatologia zachowawcza oraz dostępne innowacyjne, bardzo skuteczne środki znieczulające pozwalają ograniczyć dolegliwości bólowe do minimum! Dysponujemy m.in. najnowocześniejszym urządzeniem Calaject do wykonywania inteligentnych znieczuleń sterowanych komputerowych – urządzenie kontroluje parametry przepływu środka znieczulającego, zabezpieczając przed bólem zarówno podczas wykonywania znieczulenia, jak i w trakcie samego zabiegu.

Stomatologia zachowawcza

w Vilamed

W klinice Vilamed w Warszawie stomatologią zachowawczą zajmują się doświadczeni lekarze:

lek. stom. Monika Konieczna-Kowalczyk

lek. stom. Ammar Abou Kassem

lek. stom. Maria Honcharenko

lek. stom. Paulina Sroczyńska

lek. stom. Weronika Suszyńska 

Zabiegi profesjonalnej higienizacji (skaling, piaskowanie, fluoryzacja) wykonują u nas dyplomowane asystentki i higienistki stomatologiczne Magdalena Chojecka-Koper oraz Sylwia Duszyńska. Są one zdania, że zdrowe zęby to wizytówka każdego człowieka, a w pracy cechuje się życzliwością i niewyczerpanymi pokładami empatii!

Najwyższa pora przełamać strach i obawy związane z leczeniem stomatologicznym! W Vilamed oferujemy dostęp do najnowszych zdobyczy współczesnej stomatologii, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz serdeczną atmosferę, dzięki której cały lęk znika w mgnieniu oka!

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00