Fizjoterapia - Warszawa Ursynów, Wilanów

Dolegliwości bólowe zlokalizowane w obrębie ucha bez infekcji, brzęczenie i szumy uszne, bóle promieniujące po żuchwie, skroni, czoła, bruksizm, zaciskanie zębów, zaburzenia ruchomości żuchwy mogą świadczyć o problemach w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Aby postawić trafną i celną diagnozę warto współpracować zarówno ze stomatologiem jak i fizjoterapeutą.

Co to jest

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych

Stawy skroniowo-żuchwowe są wykorzystywane każdego dnia podczas takich czynności jak gryzienie, mówienie, połykanie itp. Dolegliwości bólowe zlokalizowane w obrębie ucha bez infekcji, brzęczenie i szumy uszne, bóle promieniujące po żuchwie, skroni, czoła, bruksizm, zaciskanie zębów, zaburzenia ruchomości żuchwy mogą świadczyć o problemach w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Aby postawić trafną i celną diagnozę warto współpracować zarówno ze stomatologiem jak i fizjoterapeutą. Zaburzenia w obrębie tego stawu, mogą wynikać z nieprawidłowej mechaniki tego stawu, stresu, wad postawy ciała, leczeniu stomatologicznego i ortodontycznego, wady zgryzu, ekstrakcji zęba, a także wad postawy i wad wzroku.

Napięcia, które generujemy każdego dnia w obrębie SSŻ mogą często powodować dolegliwości bólowe nie tylko w obrębie SSŻ, ale również w dalszych częściach naszego ciała.

Dolegliwości bólowe takie jak:

są wskazaniami do terapii stawów skroniowo- żuchwowych.

Fizjoterapeuta podczas terapii stawów skroniowo-żuchwowych, wykonuje:

Szybka i trafna diagnoza i wczesne wprowadzenie leczenia pomagają zapobiec nasileniu się bólu, a także podnoszą komfort życia.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00