Androlog -Warszawa Wilanów

Andrologia to dziedzina medycyny, zajmująca się fizjologią układu płciowego u mężczyzn oraz jego zaburzeniami. Usługi realizowane są w zakresie podstawowych nauk medycznych, a także w zakresie diagnostyki i terapii. Jest to specjalność, która odpowiada kobiecej ginekologii. Androlog zajmuje się także gospodarką hormonalną mężczyzny.

Andrologia – ginekolog dla mężczyzn

Świadomość na temat andrologii wśród społeczeństwa jest dość znikoma. Nie cieszy się ona taką samą popularnością jak ginekologia u kobiet. Dla zdrowia każdego mężczyzny przybliżamy i staramy się popularyzować tę dziedzinę i zachęcać do skorzystania z jej specjalizacji.

Obecnie do androloga zgłaszają się głównie mężczyźni w zaawansowanym wieku. Szczególnie przy problemach z płodnością, przerostem prostaty czy zaburzeniami erekcji.

Wskazania do wizyty u Androloga mogą mieć chłopcy i mężczyźni w każdym wieku.

Kiedy powinniśmy udać się do gabinetu Androloga?

Andrologia – zakres usług

W ramach świadczeń z zakresu andrologii w naszej klinice Vilamed wykonujemy badania w przypadku:

Andrologia w Vilamed

Głównym elementem wizyty u naszych specjalistów jest wywiad. W tej części konsultacji lekarz stara się uzyskać jak najwięcej informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, jego życia seksualnego, a także stylu życia czy samopoczucia. Po określeniu przez pacjenta występujących objawów, lekarz decyzje o dalszej części badania i dalszym postępowaniu.

Lekarz często decyduje się na oględziny budowy ciała, które charakterystyczne są dla płci, stan jego owłosienia czy przegląd narządów płciowych. Często też niezbędne jest wykonanie badania per rectrum. Wszystkie te czynności mają za zadanie skuteczne ocenienie stanu pacjenta

Poznaj naszych andrologów

Nasz zespół doświadczonych specjalistów andrologów jest do Twojej dyspozycji.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Pon – Wt 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00