Badania USG - Warszawa Wilanów

W klinice Vilamed wykonujemy:

USG doppler (żył i tętnic)

USG bioderek niemowląt

USG ortopedyczne (narządu ruchu)

USG piersi/sutka

USG tarczycy

USG tkanek miękkich

USG układu moczowego i jamy brzusznej

USG prostaty

USG węzłów chłonnych

USG w naszej klinice wykonują:
Co to jest

USG

USG to jedno z najbardziej popularnych badań obrazowych wykorzystywanych we współczesnej medycynie. Dzięki zjawisku ultrasonografii możliwe jest precyzyjne zobrazowanie narządów wewnętrznych oraz tkanek miękkich w organizmie człowieka, co pozwala na ocenę ich budowy czy pracy, a co się z tym wiąże – diagnostykę ewentualnych nieprawidłowości, zaburzeń i chorób. USG wykonujemy oczywiście w naszej klinice Vilamed w Warszawie. Zapraszamy!

USG

wskazania i możliwości diagnostyczne

W klinice Vilamed nasi specjaliści z zakresu diagnostyki obrazowej wykonują:

Wyniki uzyskane podczas USG pozwalają na zdiagnozowanie i wdrożenie skutecznych metod leczenia m.in. licznych chorób narządu ruchu (zmiany pourazowe i zwyrodnieniowe stawów, ostroga piętowa, choroby ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty i golfisty, zespół cieśni nadgarstka), a także różnego rodzaju torbieli i guzów narządów wewnętrznych (także nowotworowych), torbieli i guzów piersi, chorób węzłów chłonnych i tarczycy, przepuklin, schorzeń wątroby, nerek, trzustki itp.

Badanie USG wykonuje się również przed planowanymi zabiegami operacyjnymi oraz po ich wykonaniu w celach kontrolnych, dla sprawdzenia skuteczności przeprowadzonych zabiegów.

USG

jak przebiega?

Badanie USG nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań – należy jedynie wykonywać polecenia lekarza. Przeprowadzane jest w pozycji leżącej. W zależności od obszaru ciała poddawanego badaniu, należy je odsłonić lub zdjąć ubranie. Lekarz smaruje następnie skórę żelem, który ułatwia przesuwanie głowicy po ciele oraz wnikanie fal w głąb organizmu. Całość badania trwa od kilku do kilkunastu minut.

Co ważne, USG jest badaniem całkowicie bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, nie wywołuje również skutków ubocznych. Można je wykonywać nawet u kobiet w ciąży, dzieci czy osób starszych – zawsze, kiedy jest taka potrzeba. W Vilamed wykonujemy badanie nowoczesnym aparatem ultrasonograficznym, zapewniającym bardzo wysoką jakość obrazowania.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych badaniem USG zapraszamy do Vilamed – zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy, pełne troski podejście do każdego pacjenta oraz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego o wysokiej jakości obrazowania!

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Bartosz Bąbik - ZnanyLekarz.pl

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00