Echo serca

ECHO serca w naszej klinice wykonują:

dr Tomasz Floriańczyk, kardiolog dziecięcy

dr Paweł Tyczyński, kardiolog dorosłych

 

Echo serca, zwane również echokardiografią oraz USG serca, to proste, zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które ma olbrzymią wartość w diagnostyce chorób serca oraz układu krążenia. Pozwala ono na zobrazowanie struktur anatomicznych mięśnia sercowego oraz obserwację jego pracy.

Co to jest

Echo serca

Echo serca to bezbolesne i nieinwazyjne badanie obrazowe, podczas którego wykorzystuje się zjawisko odbijania się fal ultradźwiękowych od tkanek serca oraz dużych naczyń krwionośnych. Wykonuje się je przy pomocy echokardiografu, czyli specjalnego aparatu USG przeznaczonego do badania serca. Jest on połączony z komputerem – lekarz widzi więc na monitorze serce oraz naczynia krwionośne, może je dokładnie obejrzeć, powiększać i zatrzymywać obraz, dokonać koniecznych pomiarów itp.

Echo serca to podstawowe badania w profilaktyce chorób układu krążenia – profilaktycznie raz w roku zapraszamy do Vilamed wszystkie osoby po 45. roku życia! Regularnie echo serca powinny wykonywać również osoby obciążone chorobami serca, z występującymi wcześniej epizodami sercowymi czy z już zdiagnozowanymi schorzeniami kardiologicznymi. Vilamed to kompleksowa opieka dla każdego!

Echo serca

wskazania i możliwości diagnostyczne

Wśród najważniejszych wskazań do przeprowadzenia echa serca znajduje się profilaktyka oraz diagnostyka:

Doświadczony kardiolog z kliniki Vilamed dzięki uzyskanym podczas echa serca obrazów może uzyskać bardzo wiele cennych informacji. Nieprawidłowości w pracy serca mogą być objawem zawałów czy wad wrodzonych. Uwidocznienie budowy oraz pracy zastawek pozwala np. diagnozować arytmię serca. Bardzo ważna jest także możliwość dokładnego pomiaru struktur serca oraz obserwacja przepływu krwi w przedsionkach oraz komorach serca.

Należy pamiętać, że echo serca to badanie zupełnie bezbolesne oraz w pełni bezpieczne. Fale ultradźwiękowe nie mają żadnego negatywnego wpływu na ludzki organizm.

Echo serca

jak przebiega

Echo serca wykonuje się przy użyciu specjalnego aparatu USG, zwanego echokardiografem. Jest on wyposażony w specjalną głowicę, którą przykłada się do klatki piersiowej pacjenta. Głowica emituje ultradźwięki wnikające w głąb organizmu – gdy natrafiają one na tkanki serca czy naczyń odbijają się od nich, a echo wraca do głowicy. Specjalne oprogramowanie przekształca je na widoczne na monitorze obrazy.

Co ważne, przeprowadzane w Vilamed echo serca nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych przygotowań. Należy jedynie wykonywać polecenia lekarza – położyć się na kozetce i odsłonić klatkę piersiową. Na skórę nakłada się specjalny żel, który ułatwia przesuwanie głowicy po ciele oraz wnikanie fal w głąb organizmu. W naszej klinice echo serca jest wykonywane z pełnym poszanowaniem godności oraz intymności pacjenta.

Echo serca dziecka

w klinice Vilamed Warszawa Ursynów

Echo serca dzieci w klinice Vilamed w Warszawie wykonuje dr n. med. Tomasz Floriańczyk – lekarz z 20-letnim doświadczeniem klinicznym, specjalista w zakresie kardiologii dziecięcej i pediatrii, członek zarządu Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – wykonuje echo serca u dzieci. Dysponujemy najnowocześniejszym obecnie sprzętem do wykonywania badania już od pierwszych dni życia.
Echo serca dorosłych

w klinice Vilamed Warszawa Ursynów

Echo serca u dorosłych wykonuje i konsultuje lekarz ze specjalizacją z kardiologii, dr n. med. Paweł Tyczyński. Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii.Pracuje w Klinice Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie. Autor kilkudziesięciu publikacji w prasie naukowej. Doświadczenie kliniczne i naukowe zdobywał m.in. w Washington Hospital Center w Waszyngtonie i w Royal Brompton Hospital w Londynie.

Jeśli szukasz miejsca, w którym szybko wykonasz echo serca, zapraszamy do Vilamed – zapewniamy profesjonalną opiekę, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego o wysokiej jakości obrazowania!

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00