Korony zębowe - Warszawa Ursynów, Wilanów

Sprawdzone uzupełnienia protetyczne Vila Med

Korony zębowe

Klinika Vila Med zlokalizowana na Ursynowie każdego dnia podejmuje działania, których celem jest kompleksowe rozwiązywanie problemów stomatologicznych Pacjentów. W zakresie uzupełnień protetycznych, jednym z popularniejszych rozwiązań są obecnie korony zębowe. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych materiałów oraz systematycznie poszerzanej wiedzy naszych specjalistów, odbudowa uzębienia w naszej Klinice to gwarancja pełnego zadowolenia z uzyskanych rezultatów. Uzupełnienia protetyczne w postaci koron zachowują dobrą kondycję nawet przez kilkanaście lat.

W ramach naszej codziennej pracy zakładamy zarówno mosty zębowe przeznaczone do odbudowy większości ilości zębów, jak i korony montowane bezpośrednio na pojedynczy ząb. Wspomniane wyżej uzupełnienia protetyczne mają charakter stały, a więc nie mogą być zdejmowane przez Pacjenta w dowolnym momencie.

Czym charakteryzują się korony zębowe?


Głównym zadaniem korony zębowej jest wzmocnienie oraz ochrona uszkodzonego zęba. Ponadto, zastosowanie tego rodzaju uzupełnienia pozwala zadbać o względy estetyczne. Podobnie jak mosty dentystyczne, również korona pełni funkcję wyrównującą, umożliwiając osiągnięcie pięknego, jednolitego uśmiechu.

Komu dedykujemy korony zębowe?


Pacjenci zamieszkujący Ursynów korzystają z koron zębowych m.in. w celu:

  • poprawy estetyki zębów leczonych kanałowo
  • leczenia zębów pozbawionych szkliwa
  • odbudowy uszkodzeń zębów
  • poprawy wyglądu zębów zniekształconych

Warto dodać, że korony zębowe mogą również służyć jako zabezpieczenie dla zębów narażonych na złamanie. Można je bez przeszkód zakładać na implanty.

Czy każdy kwalifikuje się do zabiegu?


Właściwe funkcjonowanie korony zębowej zależy w dużej mierze od stanu uzębienia Pacjenta. Jeśli ząb uległ zbyt dużemu uszkodzeniu lub mamy do czynienia z rozległą próchnicą, wówczas wykonanie zabiegu może okazać się niemożliwe.

Jak przebiega założenie korony zębowej?


Jest to zabieg, który rozpoczyna się od oszlifowania zębów. Następnie pobrane zostają wyciski oraz zostaje dobrany kolor korony pasujący do reszty uzębienia. Na pierwszej wizycie zakładana jest korona tymczasowa, natomiast na drugiej dokonujemy już wdrożenia korony właściwej.

Zapraszamy na wizytę do Vila Med!


Nasza Klinika umożliwia odzyskanie estetycznego i naturalnego wyglądu uzębienia poprzez stosowanie wysokiej jakości uzupełnień protetycznych. Mosty zębowe oraz korony wykonane przez naszych specjalistów przez długi czas doskonale spełniają swoje zadanie, jednak w celu zachowania ich optymalnej kondycji należy pamiętać o utrzymywaniu właściwej higieny jamy ustnej. Serdecznie zapraszamy na konsultację celem uzyskania szczegółowych informacji o zabiegu.

stomatolog ursynów
stomatologia estetyczna ursynów, mokotów
stomatologia estetyczna konstancin , wawer
stomatologia estetyczna ursynów

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00