Stomatologia dziecięca - Warszawa Wilanów

Stomatologia dziecięcia to dział stomatologii, ukierunkowany na profilaktykę oraz leczenie chorób jamy ustnej u dzieci. W klinice Vilamed dokładamy wszelkich starań, by przełamywać lęk dzieci przed wizytami w gabinecie oraz oswajać je z leczeniem stomatologicznym – w wielu sytuacjach przesądza to o ich stosunku do zdrowia jamy ustnej w przyszłości.

Co to jest

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca, zwana również pedodoncją, to dziedzina stomatologii, której celem jest zapobieganie oraz leczenie chorób jamy ustnej u dzieci. Warto raz na zawsze rozprawić się ze stereotypem, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć, bo i tak wypadną. Takie podejście to błąd! Dziecko powinno znajdować się pod opieką stomatologa już od rozpoczęcia procesu ząbkowania – wówczas lekarz może ocenić, czy przebiega ono prawidłowo. Podobnie jak u pacjentów dorosłych, tak i u dzieci konieczne są również wizyty kontrolne, działania profilaktyczne, a także leczenie próchnicy czy wad zgryzu.

Stomatologia dziecięca

Zakres usług

W ramach świadczeń z zakresu stomatologii dziecięcej w naszej klinice Vilamed znajdują się:

W Vilamed doskonale zdajemy sobie sprawę, że wizyta u stomatologa jest dla każdego dziecka wielkim przeżyciem, często stresującym. Dlatego też leczenie dzieci wymaga od dentystów odpowiedniego podejścia – dokładamy wszelkich starań, by każdy maluch w naszej klinice czuł się dobrze i swobodnie. Ułatwia to podjęcie leczenia, budzi pozytywne skojarzenia i nie powoduje przykrych wspomnień.

Stomatologia dziecięca

Co o oferuje?

Współczesna stomatologia dziecięca to nowoczesne, mało inwazyjne i bezbolesne metody leczenia, dzięki którym mały pacjent nie boi się wizyt w gabinecie. Zacząć jednak warto od tzw. wizyty adaptacyjnej – w jej trakcie dziecko zapoznaje się z lekarzem, ogląda gabinet, może przyjrzeć się z bliska znajdującym się tam sprzętom, zadać pytania itp. Ważna jest tu oczywiście rola rodziców – jeśli od najmłodszych lat wyrobią w dziecku nawyk dbania o zęby i będą sami dawać przykład – czy to regularnym myciem zębów, czy systematycznym leczeniem – maluch zrozumie, że jest to coś zupełnie naturalnego!

Jeżeli jednak dziecko wymaga specjalistycznego leczenia, współczesna stomatologia oferuje bardzo skuteczne i bezpieczne dla dziecka metody znieczulające, dzięki którym leczenie próchnicy jest praktycznie bezbolesne. W Vilamed dysponujemy zaawansowanym sprzętem i najnowocześniejszymi materiałami, dzięki którym jesteśmy w stanie przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane leczenie!

Stomatolog dziecięcy

w Vilamed

Opieka stomatologiczna nad dziećmi to konieczność – wyrobienie właściwych nawyków higienicznych i przyzwyczajenie do leczenia dentystycznego determinuje dbałość o jamę ustną w przyszłości. Oczywiście najważniejszy jest stan zdrowia dziecka – próchnica czy wady zgryzu to poważne choroby, które po prostu trzeba leczyć!

Poznaj stomatologów dziecięcych

Nasz zespół doświadczonych specjalistów stomatologów jest do Twojej dyspozycji.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Pon – Wt 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00