Co to jest

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca, zwana również pedodoncją, to dziedzina stomatologii, której celem jest zapobieganie oraz leczenie chorób jamy ustnej u dzieci. Warto raz na zawsze rozprawić się ze stereotypem, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć, bo i tak wypadną. Takie podejście to błąd! Dziecko powinno znajdować się pod opieką stomatologa już od rozpoczęcia procesu ząbkowania – wówczas lekarz może ocenić, czy przebiega ono prawidłowo. Podobnie jak u pacjentów dorosłych, tak i u dzieci konieczne są również wizyty kontrolne, działania profilaktyczne, a także leczenie próchnicy czy wad zgryzu.

W klinice Vilamed dokładamy wszelkich starań, by przełamywać lęk dzieci przed wizytami w gabinecie oraz oswajać je z leczeniem stomatologicznym – w wielu sytuacjach przesądza to o ich stosunku do zdrowia jamy ustnej w przyszłości.

Stomatologia dziecięca

Zakres usług

W ramach świadczeń z zakresu stomatologii dziecięcej w naszej klinice Vilamed znajdują się:

W Vilamed doskonale zdajemy sobie sprawę, że wizyta u stomatologa jest dla każdego dziecka wielkim przeżyciem, często stresującym. Dlatego też leczenie dzieci wymaga od dentystów odpowiedniego podejścia – dokładamy wszelkich starań, by każdy maluch w naszej klinice czuł się dobrze i swobodnie. Ułatwia to podjęcie leczenia, budzi pozytywne skojarzenia i nie powoduje przykrych wspomnień.

Stomatologia dziecięca

Co oferuje?

Współczesna stomatologia dziecięca to nowoczesne, mało inwazyjne i bezbolesne metody leczenia, dzięki którym mały pacjent nie boi się wizyt w gabinecie. Zacząć jednak warto od tzw. wizyty adaptacyjnej – w jej trakcie dziecko zapoznaje się z lekarzem, ogląda gabinet, może przyjrzeć się z bliska znajdującym się tam sprzętom, zadać pytania itp. Ważna jest tu oczywiście rola rodziców – jeśli od najmłodszych lat wyrobią w dziecku nawyk dbania o zęby i będą sami dawać przykład – czy to regularnym myciem zębów, czy systematycznym leczeniem – maluch zrozumie, że jest to coś zupełnie naturalnego!

Jeżeli jednak dziecko wymaga specjalistycznego leczenia, współczesna stomatologia oferuje bardzo skuteczne i bezpieczne dla dziecka metody znieczulające, dzięki którym leczenie próchnicy jest praktycznie bezbolesne. W Vilamed dysponujemy zaawansowanym sprzętem i najnowocześniejszymi materiałami, dzięki którym jesteśmy w stanie przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane leczenie!

Stomatolog dziecięcy

w Vilamed Ursynów

Opieka stomatologiczna nad dziećmi to konieczność – wyrobienie właściwych nawyków higienicznych i przyzwyczajenie do leczenia dentystycznego determinuje dbałość o jamę ustną w przyszłości. Oczywiście najważniejszy jest stan zdrowia dziecka – próchnica czy wady zgryzu to poważne choroby, które po prostu trzeba leczyć!

Nasza klinika znajduje się na Warszawskim Ursynowie. Zapraszamy również małych pacjentów z okolicznych dzielnic: Wilanowa, Wawra, Mokotowa, Konstancina..
stomatologia dziecięca wilanów, mokotów, wawer, konstancin , ursynów
stomatolog dziecięcy mokotów, wawer, konstancin , ursynów
stomatolog dziecięcy mokotów, ursynów
stomatolog dziecięcy wawer, konstancin

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00