Endodoncja - Warszawa Ursynów, Wilanów

Nawet w przypadku dużych zmian możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych efektów – warunkiem powodzenia leczenia jest przeprowadzenie go zgodnie ze sztuką w całkowicie sterylnym środowisku. Całe leczenie kanałowe powinno być wykonywane w pod mikroskopem oraz pod kontrolą radiologiczną.

Co to jest?

Endodoncja, leczenie kanałowe

Endodoncja, jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem zębów kanałowo, stosowana jest obecnie bardzo często jako alternatywa dla usunięcia zęba. Nawet w przypadku dużych zmian możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych efektów – warunkiem powodzenia leczenia jest przeprowadzenie go zgodnie ze sztuką w całkowicie sterylnym środowisku. Całe leczenie kanałowe powinno być wykonywane w pod mikroskopem oraz pod kontrolą radiologiczną.

Co oferuje?

Nowoczesne leczenie endodontyczne

W klinice Villamed wykonujemy jest leczenie kanałowe, które pozwala na uratowanie uszkodzonych zębów naszych pacjentów. W ramach procesu wykorzystujemy unikalne metody, które pozwalają na zachowanie zębów, które leczymy. Najważniejsze jest aby wykonać je nowoczesnymi metodami: mechaniczną lub chemiczną. Staramy się aby nasze zabiegi były jak najmniej dolegliwe, dlatego w naszej ofercie znajduje się między innymi zabieg z użyciem gazu rozweselającego.

Dzięki zastosowaniu unikalnych metod endodontycznych możliwe jest zachowanie zębów, które jeszcze niedawno musiałyby zostać usunięte. Korzystamy ze specjalistycznego sprzętu, który pozwala m.in. precyzyjnie zmierzyć długość kanałów (elektroniczny endometr), dokładnie je oczyścić dzięki zastosowaniu systemu SAF ( specjalnego pilnika do trójwymiarowego oczyszczania i dezynfekcji )oraz wykonać najwyższej jakości komputerowe zdjęcia rentgenowskie.

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w dużym powiększeniu pod mikroskopem, dzięki czemu możliwe jest dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z bakterii i resztek tkanek. Oczyszczenie kanałów na całej ich długości jest kluczowe dla sukcesu leczenia.

Czy endodoncja mikroskopowa

jest skuteczna?

Doświadczenie, spokój, pewność i precyzja ruchów naszych endodontów w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, zwiększa szansę na sukces leczenia w przypadkach przez innych dentystów uznanych za beznadziejne. Ta mieszanka daje nam pewność, że prace endodontyczne zostaną wykonane wzorowo, a spodziewane efekty zadowolą nawet najbardziej wymagających Pacjentów.

Przebieg

leczenia kanałowego

Nasza klinika zlokalizowana jest na warszawskim Ursynowie. zapraszamy również pacjentów z okolicznych dzielnic: Ursynowa, Wawra, Mokotowa, Konstancina..

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00