Testy genetyczne - Warszawa Wilanów

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty testów genetycznych. Nasza Klinika współpracuje z laboratorium TestDNA.

Badania genetyczne dostarczają wiele informacji na temat naszego zdrowia. Badamy materiał genetyczny na podstawie próbki krwi. W przypadku niektórych badań wystarczający jest wymaz z policzka. <br>

Badanie DNA wykonuje się RAZ, a jego wynik jest niezmienny przez całe życie.

W Klinice VILAMED wykonacie Państwo badania:
Test zdrady - Detekcja nasienia
Badanie umożliwia wykrycie nasienia w nadesłanym materiale. Próbka jest analizowana pod kątem obecności spermy, a dokładnie antygenu PSA charakterystycznego w dużych ilościach dla nasienia. Jest to najpewniejszy obecnie test wykrywający nasienie (stosowany również w kryminalistyce dla spraw policji/prokuratury). Potwierdzenie obecności spermy może być wykonywane nawet w przypadku braku plemników w spermie (np. u mężczyzn po wazektomii). Do wykonania badania wystarczy nawet śladowa ilość nasienia. Można wykorzystać próbki takie, jak:
Próbkę, bądź fragment materiału należy zabezpieczyć i spakować do czystej papierowej koperty. Warto umieścić informację, która plama na danym fragmencie materiału jest najbardziej podejrzana. W Naszej Klinice wypełniacie Państwo zlecenie na wykonanie badania genetycznego.

Test na zdradę wykonywany w Laboratorium genetycznym daje możliwość rozszerzenia analizy i sprawdzenia, czy nasienie należy np. do stałego partnera, czy kochanka. W momencie rozszerzenia analizy, porównywane są materiały genetyczne z nadesłanej próbki (kochanka), a także próbki pochodzącej od osoby zlecającej badanie genetyczne np. męża podejrzewającego o zdradę. W przypadku potwierdzenia obecności spermy w badanym materiale w Laboratorium można pobrać próbkę np. wymaz z policzka od osoby zlecającej. Po dostarczeniu próbki do laboratorium wykonywane są badania genetyczne obu materiałów. Następnie są one porównywane pod kątem zgodności w chromosomach Y.
Przykładowo: Mężczyzną podejrzewa swoją Partnerkę o zdradę. Na jej bieliźnie zauważa plamy, wyglądające na plamy nasienia. W wyniku analizy nadesłanej do Laboratorium próbki zostaje potwierdzona obecność spermy w badanym materiale. Laboratorium ustala profil DNA z przesłanej próbki, w tym czasie podejrzewający zdradę mężczyzna dosyła wymaz pobrany z policzka. Po porównaniu tych dwóch profili okazuje się, że należą do dwóch różnych osób – nasienie na bieliźnie należało, więc rzeczywiście do kochanka
Test na ojcostwo
W Klinice VILAMED macie Państwo możliwość wykonać badania na ojcostwo, zarówno do potrzeb prywatnych, jak i sądowych. Najbardziej preferowane jest pobranie materiału od ojca, dziecka i matki. Proponowane przez nas badania umożliwiają analizę 24 markerów DNA. W niektórych przypadkach analiza jest rozszerzana do 34 markerów. Badania genetyczne na ojcostwo można wykonać na podstawie wymazu z policzka pobranego w Klinice, a także z niemalże każdego przedmiotu dostarczonego przez pacjenta, który zawiera materiał genetyczny – ślinę, włosy, krew. Mogą to być przedmioty takie, jak:
Wszystkie fragmenty DNA są identyczne w każdej komórce naszego ciała, więc każda próbka zawierająca materiał genetyczny jest równie pewna i umożliwia wykonanie badania genetycznego.
W Klinice VILAMED umożliwiamy wykonanie badań anonimowo, a także na potrzeby sądowe.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00