Terapia par i rodzin

Terapia par i terapia dla rodzin umożliwiają bliskim konstruktywne rozwiązanie problemów, poprawę jakości wzajemnych relacji oraz ułatwiają znalezienie porozumienia. Nasi terapeuci, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, są w stanie dopasować metody terapeutyczne dla każdego przypadku, z którym do kliniki Vilamed zgłaszają się klienci.

Co to jest

Terapia dla par

Podczas terapii dla par pacjentem jest małżeństwo lub po prostu para bliskich sobie ludzi, będąca w związku nieformalnym. Podczas sesji terapeutycznych wykwalifikowany psychoterapeuta pomaga pacjentom odnaleźć i określić źródło ich problemów, a następnie rozwiązać je poprzez zmianę sposobu komunikacji w związku, zmianę wzajemnych postaw i zrozumienie odczuć drugiej strony.

Odpowiednio poprowadzona terapia par jest gwarancją rozwiązanie problemów, a dzięki temu zapewnia poprawę jakości wzajemnych relacji, wyjście z kryzysu i uratowanie związku.

Na psychoterapię klinice Vilamed zapraszamy pary, które:

Co to jest

Terapia rodzinna

Podczas terapii rodzinnej psychoterapeuta pracuje ze wszystkimi członkami rodziny. W każdej rodzinie bywają czasem gorsze chwile. Wtedy, zamiast być dla siebie wsparciem i ostoją, skomplikowane problemy biorą górę i rodzinny spokój zostaje zaburzony. Kiedy taka sytuacja przez dłuższy okres nie ulega poprawie, zaczyna utrudniać wspólne życie domowników. W sytuacji, gdy nie mogą się oni uporać z problemami, najskuteczniejszym sposobem na odbudowanie wzajemnych relacji jest pomoc specjalisty.

Kiedy rodzina powinna zgłosić się po pomoc do specjalisty?

W większości przypadków pomoc wykwalifikowanych terapeutów jest najskuteczniejszym sposobem na odbudowanie wzajemnych relacji, a tym samym na możliwość porozumienia. Zarówno w przypadku par, jak i całych rodzin, terapia pozwoli zdefiniować istniejące problemy i trudności. Pomoże wyrazić każdemu uczestnikowi terapii uczucia i emocje, określić wzajemne potrzeby, a tym samym ponownie odnaleźć wspólną komunikację. W klinice Vilamed o odbudowanie Waszych więzi zadbają najlepsi terapeuci pełni zrozumienia i empatii.

Poznaj specjalistów z tej dziedziny

Nasz zespół doświadczonych specjalistów jest do Twojej dyspozycji.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00