Stres przewlekły

Tempo współczesnego życia i towarzysząca temu presja sprawiły, że stres stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Na szczęście rozwój nauk medycznych pozwolił na opracowanie skutecznych metod terapeutycznych, które pomagają pacjentom uporać się z niebezpiecznym stresem przewlekłym.

Objawy

Przewlekły stres

Oczywiście, nikt nie kwestionuje faktu, że krótkotrwały stres działa na nas mobilizująco, dodaje energii i stymuluje do działania. Nie należy jednak zapominać, że stres długotrwały lub zbyt silny jest destrukcyjny. Z wielu przeprowadzonych badań jasno wynika, że Polacy są bardzo zestresowani – 20% rodaków przyznaje, że stres towarzyszy mu każdego dnia.

Zapewne ma na to wpływ szybkie tempo współczesnego życia i problemy, które nam przy tym towarzyszą. Zarówno te w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób potrzebuje odpowiedniej pomocy.

Jakie objawy mogą świadczyć o stresie pourazowym? Należą do nich m.in.:

Silny stres może wywoływać u nas praca, otoczenie, śmierć bliskiej osoby, rozwód, choroba, a nawet zmiana rytmu dnia. Oczywiście nie zawsze mamy wpływ na czynnik, który wiąże się ze stresem, ale możliwe jest zminimalizowanie lub nawet zlikwidowanie reakcji stresowych organizmu.

Warto o to zadbać, ponieważ stres ma wpływa w zasadzie na wszystkie układy narządów w ciele w człowieka – oddechowy, mięśniowy, pokarmowy.

W związku z tym przewlekły stres może

być źródłem wielu groźnych chorób, takich jak:

Ze stresem można radzić sobie na wiele sposobów. Wśród najskuteczniejszych metod na odprężenie wymienia się przede wszystkim sport, jogę, medytację i sen. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku stresu przewlekłego takie sposoby nie są wystarczające. Problemy związane ze stresem przewlekłym skutecznie rozwiązuje dedykowana psychoterapia, której podstawą jest rzetelna diagnoza i dobór odpowiednich metod. Na taką pomoc mogą Państwo liczyć w klinice Vilamed w Warszawie na Wilanowie. Nasz zespół wykwalifikowanych Specjalistów posiada ogromne doświadczenie w terapii osób zmagających się z przewlekłym stresem.

Poznaj specjalistów z tej dziedziny

Nasz zespół doświadczonych specjalistów jest do Twojej dyspozycji.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00