Spektrum autyzmu

Choć przyczyny autyzmu nie są do końca rozpoznane, istnieje szereg skutecznych metod terapii, które wspomagają rozwój osób z autyzmem.

Co to jest

Spektrum autyzmu

Spektrum autyzmu nie jest chorobą, którą można wyleczyć. Autyzm to zaburzenie rozwojowe, zaczynające się już na etapie wczesnego dzieciństwa i trwające całe życie. Autyzm u poszczególnych osób objawia się w różny sposób. Warunkuje to głębokość zaburzeń autystycznych oraz intensywności i skuteczności wdrożonej terapii.

Metody terapeutyczne pozwalają zmniejszać natężenie zaburzeń autystycznych. Postęp nauk medycznych pozwolił na wypracowanie wielu metod dedykowanych terapii dla osób ze spektrum autyzmu. Dzięki nim możemy skutecznie wspomagać rozwój pacjentów na różnych płaszczyznach.

Warto pamiętać, że niezależnie od metody pracy z pacjentem, istnieją uniwersalne zasady terapii dla osób z autyzmem:

Obok samej terapii dla osób z autyzmem, istnieje także szereg metod wspierających plan terapeutyczny. Warto się nimi wspomagać, ponieważ ich wkład w rozwój pacjentów jest bardzo duży.

Do takich metod zaliczamy m.in.:

Autyzm bardzo często bywa nierozpoznany u najmniejszych pacjentów. Uwagę rodziców zwracają dopiero nieprawidłowości u nieco większych dzieci, takie jak trudności z komunikacją, wyobraźnią, kontaktami społecznymi czy kontrolą własnych emocji lub zachowań. Trzeba mieć na uwadze, że wczesne rozpoznanie autyzmu jest bardzo ważne, ze względu na możliwość natychmiastowego wprowadzenia terapii i wspomagania rozwoju dziecka. Specjaliści Vilamed poza wysokimi kwalifikacjami, rzetelną wiedzą oraz bogatym doświadczeniem oferują empatyczne podejście oraz atmosferę pełną ciepła i zrozumienia. Dobro, zdrowie i rozwój pacjentów zawsze są dla nas największym priorytetem.

Poznaj specjalistów z tej dziedziny

Nasz zespół doświadczonych specjalistów jest do Twojej dyspozycji.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00