Neurochirurg dziecięcy - Warszawa Wilanów

Konsultacji z neurochirurgiem dziecięcym wymagają najmłodsi pacjenci skarżący się między innymi na bóle i zawroty głowy, mrowienie kończyn czy bóle kręgosłupa. Pomoc taką znaleźć można oczywiście w naszej klinice Vilamed w Warszawie na Wilanowie! Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania, pomoc doświadczonej specjalistki oraz miłą, serdeczną atmosferę – zapraszamy!

Poznaj neurochirurgów dziecięcych Vilamed

Nasz zespół doświadczonych specjalistów neurochirurgów jest do Twojej dyspozycji.

Kto to jest

Neurochirurg dziecięcy

Neurochirurgia dziecięca to dziedzina medycyny, która zajmuje się rozpoznaniem oraz terapią schorzeń związanych z dysfunkcjami układu nerwowego – zarówno ośrodkowego, jak i obwodowego. Neurochirurg dziecięcy posiada wiedzę dotyczącą przebiegu i funkcji poszczególnych nerwów w organizmie dzieci, cechuje się umiejętnościami z zakresu chirurgii mikroskopowej oraz urazowej, jest w stanie odczytać wyniki badań radiologicznych, tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Dzięki temu jest w stanie zapewnić dziecku profesjonalną, kompleksową pomoc.

Kiedy należy zgłosić się

do neurochirurga dziecięcego?

Na konsultacje z neurochirurgiem dziecięcym w przychodni Vilamed na Wilanowie zapraszamy rodziców, u których dzieci występują:

Zdarza się również, że do neurochirurga kierują dziecko lekarze innych specjalności, na przykład pediatrzy, którzy zauważają u małego pacjenta niepokojące objawy.

Neurochirurg dziecięcy

Jak przebiega wizyta?

Neurochirurg dziecięcy w pierwszej kolejności przeprowadza z rodzicami oraz dzieckiem wywiad lekarski. Następnie przeprowadzane są podstawowe badania neurologiczne: ocena sprawności funkcjonowania nerwów czaszkowych, zborność ruchów, czucie powierzchowne i głębokie, obecność objawów oponowych. W razie konieczności zlecane jest wykonanie badania obrazowego, najczęściej tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego. Po uzyskaniu niezbędnych wyników stawiana jest diagnoza i dobierane odpowiednie metody leczenia. W zależności od schorzenia, terapia obejmować może również metody operacyjne. Warto mieć przy tym świadomość, że nawet jeśli neurochirurg dziecięcy zleci wykonanie u małego pacjenta operacji, współczesna medycyna dysponuje mało inwazyjnymi metodami leczenia chirurgicznego, po których dziecko szybko wraca do zdrowia.

Neurochirurg dziecięcy w Vilamed na Wilanowie diagnozuje oraz leczy m.in. krwiaki podokostnowe u niemowląt, wodogłowie, wodniaki podtwardówkowe, urazy głowy, guzy mózgu, malformacje naczyniowe mózgu i rdzenia kręgowego, dyskopatie, guzy rdzenia, przepukliny oponowo-rdzeniowe oraz wady cewy nerwowej.

Neurochirurg dziecięcy w

Vilamed na Wilanowie

W naszej klinice neurochirurgią dziecięcą zajmuje się dr Elżbieta Zygańska – doświadczony lekarz z 35-letnim doświadczenie. Jest pracownikiem Oddziału Neurochirurgicznego Szpitala Dziecięcego w Warszawie przy ul. Niekłańskiej. Swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną rozwija poprzez udział w kursach i konferencjach naukowych, oraz codzienną pracą na oddziale i bloku operacyjnym. Cechuje ją empatia i umiejętne podejście do małych pacjentów.

Zapraszamy do neurochirurga dziecięcego do naszej kliniki Vilamed na Wilanowie – zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę, profesjonalną pomoc doświadczonej specjalistki oraz miłą, serdeczną atmosferę!

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00