Neurochirurg dziecięcy - Warszawa Ursynów, Wilanów

W naszej klinice dzieci konsultuje doktor Elżbieta Zygańska, lekarz z ponad 35-letnim doświadczeniem klinicznym. 

Konsultacji z neurochirurgiem dziecięcym wymagają najmłodsi pacjenci skarżący się między innymi na bóle i zawroty głowy, mrowienie kończyn czy bóle kręgosłupa. Pomoc taką znaleźć można oczywiście w naszej klinice Vilamed w Warszawie na Wilanowie! Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania, pomoc doświadczonej specjalistki oraz miłą, serdeczną atmosferę – zapraszamy!

Kto to jest

Neurochirurg dziecięcy

Neurochirurgia dziecięca to dziedzina medycyny, która zajmuje się rozpoznaniem oraz terapią schorzeń związanych z dysfunkcjami układu nerwowego – zarówno ośrodkowego, jak i obwodowego. Neurochirurg dziecięcy posiada wiedzę dotyczącą przebiegu i funkcji poszczególnych nerwów w organizmie dzieci, cechuje się umiejętnościami z zakresu chirurgii mikroskopowej oraz urazowej, jest w stanie odczytać wyniki badań radiologicznych, tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Dzięki temu jest w stanie zapewnić dziecku profesjonalną, kompleksową pomoc.

Kiedy należy zgłosić się

do neurochirurga dziecięcego?

Na konsultacje z neurochirurgiem dziecięcym w przychodni Vilamed na Wilanowie zapraszamy rodziców, u których dzieci występują:

Zdarza się również, że do neurochirurga kierują dziecko lekarze innych specjalności, na przykład pediatrzy, którzy zauważają u małego pacjenta niepokojące objawy.

Neurochirurg dziecięcy

Jak przebiega wizyta?

Neurochirurg dziecięcy w pierwszej kolejności przeprowadza z rodzicami oraz dzieckiem wywiad lekarski. Następnie przeprowadzane są podstawowe badania neurologiczne: ocena sprawności funkcjonowania nerwów czaszkowych, zborność ruchów, czucie powierzchowne i głębokie, obecność objawów oponowych. W razie konieczności zlecane jest wykonanie badania obrazowego, najczęściej tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego. Po uzyskaniu niezbędnych wyników stawiana jest diagnoza i dobierane odpowiednie metody leczenia. W zależności od schorzenia, terapia obejmować może również metody operacyjne. Warto mieć przy tym świadomość, że nawet jeśli neurochirurg dziecięcy zleci wykonanie u małego pacjenta operacji, współczesna medycyna dysponuje mało inwazyjnymi metodami leczenia chirurgicznego, po których dziecko szybko wraca do zdrowia.

Neurochirurg dziecięcy w Vilamed na Wilanowie diagnozuje oraz leczy m.in. krwiaki podokostnowe u niemowląt, wodogłowie, wodniaki podtwardówkowe, urazy głowy, guzy mózgu, malformacje naczyniowe mózgu i rdzenia kręgowego, dyskopatie, guzy rdzenia, przepukliny oponowo-rdzeniowe oraz wady cewy nerwowej.

Neurochirurg dziecięcy w

Vilamed na Wilanowie

W naszej klinice neurochirurgią dziecięcą zajmuje się dr Elżbieta Zygańska – doświadczony lekarz z 35-letnim doświadczenie. Jest pracownikiem Oddziału Neurochirurgicznego Szpitala Dziecięcego w Warszawie przy ul. Niekłańskiej. Swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną rozwija poprzez udział w kursach i konferencjach naukowych, oraz codzienną pracą na oddziale i bloku operacyjnym. Cechuje ją empatia i umiejętne podejście do małych pacjentów.

Zapraszamy do neurochirurga dziecięcego do naszej kliniki Vilamed na Wilanowie – zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę, profesjonalną pomoc doświadczonej specjalistki oraz miłą, serdeczną atmosferę!

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Elżbieta Stanisława Zygańska - ZnanyLekarz.pl

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00