Internista - Warszawa Wilanów

Interna to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem chorób narządów wewnętrznych, diagnostyka, profilaktyka oraz ogólna kontrola stanu zdrowia. Zaliczana jest również do najstarszych nauk, która traktuje człowieka holistycznie, całościowo. Interna staje się fundamentem ogólnej opieki medycznej. Spotykamy się z nią najczęściej, ponieważ walczy ona z powszechnymi chorobami wewnętrznymi.

Kim jest?

Internista

Internista to inaczej specjalista chorób wewnętrznych, do którego wybieramy się z powszechnymi objawami schorzeń wewnętrznych. Internista udziela równie zaleceń lekarskich, wystawia recepty, przepisuje leki, wypisuje skierowania na konsultacje bądź rehabilitację. Najogólniej mówiąc, internista to lekarz, który musi mieć szeroką wiedzę ogólną dotyczącą fizjologii człowieka. Ważnym aspektem jest również to, że lekarz chcący dalej rozwijać się zawodowo musi najpierw zostać internistą. Właśnie to umożliwia mu dalsze kształcenie w specjalizacjach szczegółowych.

Internista powinien sprawnie ocenić funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych człowieka. Dzięki temu, że internista ma wiedzę całościową dotyczącą organizmu człowieka, ma zdolność do najszybszego zdiagnozowania pacjenta. Ta specjalizacja zajmuje się schorzeniami w zasadzie wszystkich układów w organizmie człowieka, ponadto dotyka chorób alergicznych, reumatycznych czy nawet zaburzeń endokrynologicznych. Niewątpliwie internista to jeden z najtrudniejszych zawodów w świecie medycznym, ponieważ opiera się na trudnej i obszernej specjalizacji. To od internisty zależą dalsze losy pacjenta, to on stwierdza, czy konieczne jest dalsze leczenie z udziałem lekarzy specjalistów.

Internista

w Vilamed


Internista w naszej klinice ściśle współpracuje z pozostałymi specjalistami. To on udziela precyzyjnych i rzeczowych porad, konkretnie informuje też o rokowaniach każdego chorego. To internista staje się podstawą kolejnych kroków w walce pacjenta, kieruje do specjalisty, zleca wykonanie badań krwi pod okiem naszej pielęgniarki. Nasz internista jest człowiekiem bardzo empatycznym, udzielającym wsparcia i poświęcającym czas każdemu pacjentowi.

Poznaj internistów Vilamed

Nasz zespół doświadczonych internistów jest do Twojej dyspozycji.

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy kliniki

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 22:00
Sobota 9.00 – 15.00