Badania krwi - Warszawa Wilanów

Badania krwi to podstawa diagnostyki większości chorób zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Podstawowa morfologia powinna być wykonywana u każdego przynajmniej raz do roku. Bardziej specjalistyczne testy przeprowadza się na zlecenie lekarza w profilaktyce oraz diagnostyce konkretnych stanów oraz jednostek chorobowych.

Czym są

Badania krwi

Badania krwi to nic innego, jak laboratoryjna analiza próbki pobranej od pacjenta krwi oraz oznaczenie konkretnych wskaźników. W Vilamed nasz doświadczony personel w delikatny, bezbolesny sposób pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi – z reguły do wykonania badania wystarczy już 5-10 mililitrów krwi. W przypadku osób dorosłych krew jest pobierana zazwyczaj z żyły znajdującej się na zgięciu łokcia lub wierzchniej części dłoni. U małych dzieci czasem krew pobiera się również z palca.

Badania krwi

Rodzaje

W naszej klinice, oprócz podstawowej morfologii, wykonać można:
Badania krwi

dlaczego są ważne?

Właściwie każdy stan zapalny, infekcja czy choroba powoduje zmiany określonych składników czy wskaźników krwi. Dlatego jest to podstawowe badanie w kierunku wczesnej diagnostyki wielu schorzeń, również tych najpoważniejszych, zagrażających życiu. Wykonanie raz w roku morfologii, a także badań bardziej specjalistycznych, zlecanych przez lekarza, wielokrotnie pozwala wykryć chorobę we wczesnym stadium, a dzięki temu – oszczędzić czas i pieniądze potrzebne na leczenie.

Badania krwi

jak się przygotować?

Pobranie krwi w celach diagnostycznych, zarówno w przypadku badań podstawowych, jak i bardziej specjalistycznych, powinno za każdym razem odbywać się na czczo. Oznacza to, że do kliniki Vilamed należy zgłosić się po 8-12-godzinnej przerwie w spożywaniu posiłków. Jest to zalecane, gdyż nawet najdrobniejszy posiłek może zmienić parametry krwi oraz zafałszować wyniki analizy. W dniu poprzedzającym badanie krwi należy jeść lekkie posiłki, unikać dań tłustych oraz spożywania alkoholu.

Pobranie krwi powinno zostać wykonane w godzinach porannych, między 7:00 a 10:00. Tuż po pobraniu krwi warto na chwilę usiąść w poczekalni, zjeść kanapkę i napić się wody lub soku. W miejscu wkłucia może pojawić się lekki ból, czasem także zasinienie, jednak objawy te szybko mijają. U osób szczególnie wrażliwych niekiedy występuje lekkie osłabienie, ból oraz zawroty głowy. Tego typu symptomy również są krótkotrwałe.

Jeśli jest to możliwe, na badanie krwi należy zgłosić się przed przyjęciem porannej dawki leków (jeżeli oczywiście pacjent takowe przyjmuje). Jeśli jednak ze względów zdrowotnych nie jest to wskazane, trzeba o tym koniecznie poinformować personel wykonujący pobranie krwi.

Badania krwi

w Vilamed

W naszej klinice Vilamed zapewniamy profesjonalną opiekę doświadczonego personelu – dokłada on wszelkich starań, by badania odbywały się w miłej i serdecznej atmosferze, a także by były możliwie bezbolesne. Naszym standardem jest to, by pobierać odpowiednią ilość krwi już przy pierwszym wkłuciu – tak by zminimalizować przykre dolegliwości i stres, zwłaszcza u dzieci.

Domowe

pobrania krwi

Zdajemy sobie sprawę, że przy natłoku obowiązków i codziennych spraw, trudno o wizytę w punkcie pobrań, dlatego oferujemy Państwu usługę: „domowe pobranie krwi”.

Badania bez wychodzenia z domu

Wygodnie i profesjonalnie!

Zdajemy sobie sprawę, że przy natłoku obowiązków i codziennych spraw, trudno o wizytę w punkcie pobrań, dlatego oferujemy Państwu usługę: „domowe pobranie krwi”. Dzięki temu mają Państwo możliwość wykonania badań diagnostycznych bez konieczności wychodzenia z domu! Ze względów zdrowotnych albo z uwagi na konieczność pobrania materiału od dzieci czy osób starszych jest to często wygodniejsze albo jedyne rozwiązanie!

Jeśli chcesz wykonać badania diagnostyczne bez wychodzenia z domu – Zadzwoń i zamów!

A my:
Dojazd do pacjenta ma

szczególne znaczenie w przypadku

Rejestracja

Nasza klinika rejestruje pacjentów poprzez formularz, oraz pod numerami telefonów:

Godziny pracy punktu pobrań

Poniedziałek – Piątek : 8.00 – 11:00