lek. med. spec. kardiolog Stanisław Zwęgliński

Lekarz z 30-letnim doświadczeniem klinicznym, specjalista w zakresie kardiologii i echokardiologii.

lek. med. spec. kardiolog Stanisław Zwęgliński

Lekarz z 30-letnim doświadczeniem klinicznym, specjalista w zakresie kardiologii.

 

Specjalizuje się w zakresie kardiologii. Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. W ramach specjalizacji zajmuje się echokardiografią, ultrasonografią dopplerowską, medycyną metaboliczną. Posiada ukończone kursy i szkolenia specjalistyczne z zakresu echokardiografii przezklatkowej, przezprzełykowej, wysiłkowej, kontrastowej, dopplera naczyniowego, USG jamy brzusznej i tarczycy, implantacji i kontroli rozruszników serca, diagnostyki i leczenia cukrzycy.

Obszary działalności

Doświadczenie

Specjalista kardiolog, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie w echokardiografii, ultrasonografii i medycynie metabolicznej nabyte w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria). Główne zainteresowania zawodowe to diagnostyka i leczenie niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu, wad serca i choroby niedokrwiennej oraz żylnej choroby zakrzepowo- zatorowej (zatorowość płucna, zakrzepica żylna) z nadciśnieniem płucnym.
Konsultant Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii w Warszawie, gdzie zajmuje się kompleksowym leczeniem i diagnostyką pacjentów kardiologicznych.